Μαζί, για όλα τα παιδιά!
Μια όμορφη ιστορία από τον λογαριασμό της Υπηρεσίας Ανθρωπιστικής Βοήθειας και Πολιτικής Προστασίας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής!
Η Νουρ είναι 16 χρονών και κατάγεται από την Παλαιστίνη. Βρίσκεται στην Ελλάδα και τώρα συμπληρώνει δύο χρόνια που παρακολουθεί τα μαθήματα του Λυκείου και μαθαίνει και την ελληνική γλώσσα. Είναι εξαιρετική μαθήτρια, παίζει ποδόσφαιρο και μιλά τέσσερεις γλώσσες!
Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το τι μπορεί να καταφέρει ένα παιδί με λίγη βοήθεια.
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή σε συνεργασία με την UNICEF διοργανώνουν την καμπάνια «Μαζί, για όλα τα παιδιά». Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε την σελίδα της καμπάνιας στο Facebook: https://www.facebook.com/mazigiaolatapaidia/, καθώς και τον λογαριασμό της Υπηρεσία Ανθρωπιστικής Βοήθειας και Πολιτικής Προστασίας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής της Ευρωπαικής Επιτροπής στο Instagram: https://www.instagram.com/p/Bs5yKTBntFM/
Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τις δράσεις της Υπηρεσίας Ανθρωπιστικής Βοήθειας και Πολιτικής Προστασίας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο: https://europa.eu/european-union/topics/humanitarian-aid-civil-protection_el.